Utorok, 26. september 2023
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky 9. vysokotlačené tričko Veľký Choč 2022 - rekapitulácia

9. vysokotlačené tričko Veľký Choč 2022 - rekapitulácia

9. Vysokotlačené tričko Veľký Choč 2022

Tričko natlačené vo výške 1611 m n. m.


Na našej pravidelnej SZSDT akcii sa zúčastnilo 40 tlačiarov (z toho 6 kolegov z partnerského českého ASD ČR) a rodinných príslušníkov. Letné počasie nám bolo priaznivo naklonené. 


Výstup na Veľký Choč, tlač tričiek a návrat do hotela Orava, Srňacie nám zabral viac ako 8 hodín - absolvovalo 26 účastníkov. Panovala skvelá atmosféra a všetci sme si deň skutočne užili.

Žlté tričko pre Baču natlačil vlastnoručne Martinko Bartoš junior.
 

Predpoveď počasia hlásila na popoludnie búrku. Mali sme šťastie - krátky intenzívny dážď prišiel až keď sme boli bezpečne pod strechou Jánošíkovej krčmy vo Valaskej Dubovej. O chvíľu sme sa potešili pohľadom na farebnú dúhu.

Po večeri sme pokračovali v seminárnej časti stretnutia s výmenou skúseností a bohatou diskusiou a (samozrejme - ako už je tradíciou) v "zachraňovaní sveta"...

Na druhý deň, v nedeľu, pri návrate domov z našej SZSDT akcie 9. Vydokotlačené tričko Veľký Choč 2022 sme sa na chvíľu zastavili v parku Kaštieľa Kubinyi, ktorý je asi 6 km vzdialený od hotela Orava, Srňacie, kde sme mali ubytovanie. Vychutnali sme si kávičku v reštaurácii Amalia v parku kúrie a kochali sme sa pohľadom na Kubínsku hoľu.

Neskôr sme si ešte pozreli drevený artikulárny evanjelický kostol v dedinke Leštiny. Leštinský artikulárny kostol sa do dnešných dní zachoval v neporušenom intaktnom stave a v autentickom prírodnom prostredí. Svojou pamiatkovou hodnotou je jedným z najvzácnejších drevených sakrálnych objektov na celom území Slovenska. V roku 2008  bol kostol spolu s ďalšími siedmimi slovenskými kostolmi zapísaný do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO pod spoločným názvom Drevené kostoly v slovenskej časti Karpát  

V tomto kostolíku pokrstili P O Hviezdoslava a Margitu Figuli.

     Pozrite si zopár fotografií

9. Vysokotlačené tričko Veľký Choč 2022
 

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT